Isofen.cz

Fotovoltaika pro rodinný dům – Vyplatí se v roce 2024?

V posledních letech zaznamenáváme pokles cen fotovoltaických panelů a všech ostatních komponentů pro fotovoltaiku. Fotovoltaika pro rodinný dům se i díky snižujícím se nákladům na pořízení a instalaci stává nyní dostupnější než kdy dříve. Ještě v roce 2023 se cena fotovoltaické elektrárny o výkonu 10kWp s baterií 11,6kWh pohybovala okolo 530 tisíc a v roce 2024 se ta samá sestava dá pořídit okolo 390 tisíc. Je to způsobeno poklesem cen fotovoltaických komponentů a také velkému konkurenčnímu boji. Takže i přes snížení dotace o 40 tisíc na pořízení fotovoltaiky vychází fotovoltaika pro rodinný dům v tomto roce nejvýhodněji

Dlouhá životnost a výkonnější fotovoltaické panely

Moderní fotovoltaické panely mají dlouhou životnost. Výrobci často poskytují záruky na výkon panelů až na 25-30 let, což zajišťuje jejich dlouhodobou spolehlivost a efektivitu. V roce 2024 se dostali na náš trh i nové fotovoltaické panely, které nabízí větší účinnost a také lepší teplotní koeficient. To znamená, že při vyšší teplotě dokáží vyrobit více elektřiny než běžné panely. V téhle kategorii můžeme zmínit například panely AIKO Solar se zárukou na výkon 30 let.

Lepší platební podmínky

Mnoho dodavatelů nyní nabízí flexibilní platební podmínky (včetně nás) a možnosti financování, které usnadňují pořízení solárního systému bez nutnosti vysoké počáteční investice. Díky tomu je fotovoltaika pro rodinný dům dostupnější pro širší škálu domácností. Již není zvykem platit 50 % a více před instalací a většina firem požaduje platbu až po instalaci. Neriskujete tedy, že o složenou zálohu přijdete jako v případě firmy Malina

Krátká doba instalace fotovoltaiky

Instalace fotovoltaických panelů je rychlá a efektivní. Čekací doba se zkrátila z několika měsíců jen na jeden měsíc i méně. 

Sdílení elektřiny a komunitní energetika

Nové modely sdílení elektřiny a komunitní energetiky umožňují domácnostem sdílet přebytečnou energii s ostatními. Od letošního roku si budete moci sdílet vyrobenou elektřinu mezi dalšími odběrnými místy. To znamená, že vyrobenou elektřinu na rodinném domě budete moci využívat i třeba v bytě. 

Zhodnocení nemovitosti

Pořízení fotovoltaického systému může významně zvýšit hodnotu vaší nemovitosti. Potenciální kupci oceňují úspory na energiích a ekologický přístup, což může vést k rychlejšímu a výhodnějšímu prodeji. Fotovoltaika pro rodinný dům je tak ideální způsob jak navýšit hodnotu nemovitosti. 

Závěr

Fotovoltaika na rodinný dům se v roce 2024 vyplácí více než kdy dříve díky rekordně nízkým cenám, novým technologiím a dalším výhodám. Pokud zvažujete investici do solárního systému, nyní je ideální čas začít.

Rádi se postaráme o Vaší energetickou soběstačnost

Pokud máte zájem o instalaci tepelného čerpadla nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde, abychom vám pomohli najít optimální řešení pro vaše potřeby a přispěli k efektivnějšímu a udržitelnějšímu způsobu vytápění vašeho domova.

    Naší práci si klienti pochvalují

    4,9/5

    5/5

    4,75/5

    5/5