Isofen.cz

Solární panely AIKO a jejich srovnání s konkurencí

Solární energie je na vzestupu a s ní i kvalita a účinnost solárních panelů. Na trhu se objevuje stále více výrobců, kteří se snaží nabídnout zákazníkům to nejlepší. V tomto článku se podíváme na solární panely AIKO a jejich srovnání s konkurencí.

Účinnost a technologie

Solární panely AIKO se mohou pochlubit účinností 23 %, což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Tento čínský výrobce nejenže investuje do výroby, ale také má výzkumný institut Solarlab AIKO Europe v německém Freiburgu, který byl založen v srpnu 2020. Díky tomu jsou panely neustále inovovány a vylepšovány.

ABC technologie

Jednou z hlavních předností solárních panelů AIKO je jejich ABC technologie, která zahrnuje propojení článků na zadní straně panelu. Tento design eliminuje potřebu kovové mřížky na přední straně a celá plocha je tedy využita k pohlcení slunečního záření.

Menší degradace výkonu při vyšších teplotách

Dalším významným faktorem je degradace výkonu, která u běžných panelů začíná již při teplotě 25 °C. U konkurence dochází ke snížení výkonu o 3,6 % na každých 10 °C. Naproti tomu panely AIKO mají tento pokles pouze 2,6 %, což znamená vyšší výkonnost i v horkých podmínkách.

Menší degradace výkonu v čase a dlouhá záruka

Aiko poskytuje záruku na výkon 30 let a garantuje záruku 25 let

Ocenění a uznání

V roce 2023 získaly panely AIKO prestižní ocenění Red Dot Design Award, což potvrzuje jejich kvalitu a inovativní design. Toto ocenění je udělováno pouze těm nejlepším produktům na trhu a je důkazem, že AIKO patří mezi špičku.

Solární panely AIKO jsou šetrnější k životnímu prostředí

Solární panely AIKO nepoužívají stříbro a jsou tedy snáze recyklovatelné a šetrnější k přírodě již při výrobě. 

 

AIKO A450 MAH54mb

Trina TSM 450 NEG9R 28 

Produktová záruka 

15 let 

25 let 

Výkonová záruka 

30 let 

30 let 

Účinnost modulu

23% 

22,5%

Teplotní koeficient výkonu

-0,26%/°C

-0,29%/°C

Rozměry  

1722 x 1134 x 30

1762 x 1134 x 30

Degradace výkonu v prvním roce 

Méně než 1%

Méně než 1%

Následující roční degradace výkonu

Méně než 0,35%

Méně než 0,4% 

Rádi se postaráme o Vaší energetickou soběstačnost

Pokud máte zájem o instalaci tepelného čerpadla nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde, abychom vám pomohli najít optimální řešení pro vaše potřeby a přispěli k efektivnějšímu a udržitelnějšímu způsobu vytápění vašeho domova.

    Naší práci si klienti pochvalují

    4,9/5

    5/5

    4,75/5

    5/5