Isofen.cz

Odolnost fotovoltaických panelů proti kroupám

Fotovoltaické panely jsou navrženy tak, aby odolaly různým povětrnostním podmínkám, včetně krup. Na povrchu mají tvrzené sklo, které poskytuje dodatečnou ochranu proti nárazům a mechanickému poškození. Panely s celosvětovým certifikátem IEC 61215 vykazují schopnost odolat nárazu krup o průměru 25 mm, které padají rychlostí 23 m/s. To odpovídá stupni odolnosti proti kroupám třídy 2. Běžné kroupy jsou v Česku o velikosti 1 cm. 

Odolnost fotovoltaických panelů je tak zajištěna pro naše podmínky více než spolehlivě. Ať už se chystáte instalovat klasickou fotovoltaiku na rodinný dům, či objekt nebo fotovoltaický ohřev vody.

I když běžné kroupy fotovoltaické panely neponičí, je dobré být připraven na extrémnější podmínky. V tomto případě je možné se pojistit proti velkým kroupám. Taková pojištění mohou pokrýt náklady na opravy nebo výměnu poškozených panelů

Odolnost fotovoltaických panelů

Rádi se postaráme o Vaší energetickou soběstačnost

Pokud máte zájem o instalaci tepelného čerpadla nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde, abychom vám pomohli najít optimální řešení pro vaše potřeby a přispěli k efektivnějšímu a udržitelnějšímu způsobu vytápění vašeho domova.

    Naší práci si klienti pochvalují

    4,9/5

    5/5

    4,75/5

    5/5