Isofen.cz

Odolnost fotovoltaických panelů proti kroupám

Optimizér je zařízení, které je připojeno ke každému solárnímu panelu v systému fotovoltaické elektrárny. Jeho hlavní úlohou je optimalizovat výkon jednotlivých panelů a minimalizovat ztráty energie způsobené stíněním, nečistotami nebo jinými faktory, které mohou ovlivnit výkon solární soustavy. Optimizér FVE elektrárny je tak ideálním pomocníkem pro úsporu nákladů. 

Optimizér FVE

Jaké jsou výhody používání optimizérů FVE?

1. Větší flexibilita při návrhu a panely se navzájem neovlivňují

Optimizéry FVE umožňují každému solárnímu panelu pracovat na svém maximálním výkonu nezávisle na ostatních panelech v systému. V praxi se fotovoltaické panely zapojují v sérii do stringů a výkon stringu je ovlivněn nejslabším fotovoltaickým panelem. Pokud tedy jeden panel začne vyrábět na 50 % výkonu kvůli například stínu, tak všechny panely v sérii budou vyrábět také jen na 50 %.

Optimizéry FVE tento problém vyřeší tak, že méně vyrábějící panel přemostí a nemá tedy žádný vliv na ostatní solární panely. Tohle se hodí i v případě, že solární panely ve stringu mají různou orientaci a sklon a máme tedy větší volnost při rozmisťování panelů na střeše. 

2. Monitorování výkonu

S optimizéry FVE můžete snadno sledovat výkon každého solárního panelu zvlášť. To vám umožní rychle identifikovat a opravit problémy, což vede k vyšší celkové efektivitě. Společně s výhodnými podmínkami, tak je fotovoltaická elektrárna tento rok ideální investicí.

3. Bezpečnost

Optimizéry mohou také přispět k bezpečnosti systému tím, že automaticky sníží napětí každého solárního panelu na bezpečnou úroveň v případě poruchy nebo vypnutí systému.

Rádi se postaráme o Vaší energetickou soběstačnost

Pokud máte zájem o instalaci tepelného čerpadla nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde, abychom vám pomohli najít optimální řešení pro vaše potřeby a přispěli k efektivnějšímu a udržitelnějšímu způsobu vytápění vašeho domova.

    Naší práci si klienti pochvalují

    4,9/5

    5/5

    4,75/5

    5/5